مزایای تسطیح زمین چیست؟

1. بازدهی بالاتر

تسطیح خوب مزرعه عملکرد برنج را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. در دو آزمایش انجام شده در محلات مختلف، همبستگی قوی بین سطح زمین و عملکرد محصول یافت شد.

2. کنترل بهتر علف های هرز

تسطیح زمین عملکرد را تا حد زیادی افزایش می دهد زیرا کنترل علف های هرز را بهبود می بخشد. پوشش بهتر آب از تسطیح بهتر زمین، علف های هرز را تا 40 درصد کاهش می دهد. این کاهش علف های هرز منجر به زمان کمتری برای وجین هرز می شود.

3. منطقه کشاورزی بزرگتر

تسطیح خوب زمین زمینه های بزرگتر را امکان پذیر می کند. مزارع بزرگتر باعث افزایش سطح کشاورزی و بهبود کارایی عملیاتی می شود. افزایش وسعت مزارع از 0.1 هکتار به 0.5 هکتار باعث افزایش سطح زراعی بین 5 تا 7 درصد می شود. این افزایش در سطح کشاورزی به کشاورز این امکان را می دهد که منطقه کشاورزی را تغییر دهد و می تواند زمان عملیات را 10٪ تا 15٪ کاهش دهد.

 

5 دلیل تسطیح زمین

 

4. بذرکاری سریعتر/کار کمتر

تسطیح زمان لازم برای نشاء و کاشت مستقیم را کاهش می دهد. تسطیح زمین فرصت بیشتری برای استفاده از کاشت مستقیم فراهم می کند.

 

 

 

5. استفاده بهتر از آب

کشاورزان  اغلب به آب برای انباشته شدن در مزرعه قبل از شروع آماده سازی زمین متکی هستند. هر چه اختلاف بین بالاترین و پایین ترین قسمت های یک مزرعه برنج بیشتر باشد، آب بیشتری برای رسیدن به پوشش کامل آب مورد نیاز است. تسطیح خوب ممکن است کل نیاز آب برای رشد محصول را تا 10 درصد کاهش دهد.

چگونه می توان زمین را تسطیح کرد؟

توسط یک تراکتور 4 چرخ با استفاده از تیغه های تراکتور نصب شده در عقب یا سطل های کشیدن. تراکتورهای 4 چرخ برای تسطیح زمین های مرطوب و خشک بسیار موثر هستند. مزارع مرطوب بهتر است با تیغه تراکتور نصب شده در عقب تراز شوند. زمین های خشک به بهترین وجه با استفاده از سطل های کششی هیدرولیکی تراز می شوند.

سیستم های تراز لیزری معمولا در کاربردهای کشاورزی در استرالیا، ژاپن و ایالات متحده استفاده می شود. به طور فزاینده ای، سیستم های هدایت لیزری در کشورهای کمتر توسعه یافته نیز مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از تسطیح لیزری منجر به میدان بسیار سطحی تر می شود زیرا دقت را می توان تا 50٪ در مقایسه با سیستم های دیگر بهبود بخشید.

یک فرستنده لیزری یک پرتو لیزر را ارسال می کند که توسط گیرنده لیزری که روی سطل تراز نصب شده است، رهگیری می کند. پانل کنترل نصب شده روی تراکتور سیگنال گیرنده را تفسیر می کند و سطل را بالا یا پایین می آورد. به این ترتیب خاک به مکان های مناسب منتقل می شود تا کل مزرعه تراز شود.

 

مشاوره رایگان با کارشناسان رسام جی پی اس

 

تجهیزات کنترل دستگاه GPS نیز به طور فزاینده ای در این زمینه استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *